Highlights HD Barcelona - Valencia 5-1

duminică, 18 septembrie 2011

Super 8 (8-0) cu Osasuna !

După două egaluri, catalanii s-au răzbunat pe Osasuna Pamplona, în etapa a 4-a din Primera Division.

FC Barcelona a pierdut puncte importante în ultimele zile, cu Real Sociedad şi AC Milan, iar întreaga frustrare şi-a revărsat-o aseară, împotriva Osasunei, care a venit să joace pe Camp Nou cu campioana Europei.

Chiar şi în absenţa lui Alexis Sanchez şi Iniesta trupa lui Guardiola a reuşit să redevină atractivă şi impresionantă, cu Messi şi Fabregas în rol de dirijori de orchestră. Argentinianul a fost autorul unui hattrick, în timp ce Fabregas a marcat o dată şi a fost co-autor la două goluri.

Întreg iureşul a început în minutul 5, iar în minutul 40 Barcelona o conducea deja pe Osasuna cu 5-0. Meciul a continuat în sens unic şi după pauză, când marcatori au fost Xavi, David Villa şi Messi, iar partida s-a încheiat 8-0.

Catalanii au urcat pe locul doi în clasament, în spatele Valenciei, dar astăzi ar putea fi depăşiţi de Real Madrid, care joacă la Levante.

Sursa : Realitarea.net